Odpowiedni strój sportowy ma duży wpływ na komfort i wygodę oraz efektywność treningu. Uprawiając kolarstwo również warto zwrócić uwagę na dobór odpowiednich spodenek rowerowych oraz koszulki sportowej na rower.

Wygodne spodenki rowerowe

Specjalnie zaprojektowane spodenki rowerowe to nieodłączny element stroju na długie wycieczki rowerowe. Ich zadaniem jest zapewnienie nie tylko wygody i komfortu podczas wielogodzinnej jazdy, ale przede wszystkim ochronę. Czym się charakteryzują? Wewnątrz mają wszytą wkładkę, która ma zaamortyzować wstrząsy podczas jazdy, zapobiegać otarciom i odleżynom na siedzeniu. Uszyte z elastycznego materiału, o kroju przylegającym do ciała mają zapewnić swobodę ruchów oraz zredukować opór powietrza podczas jazdy.

Przewiewna koszulka rowerowa na krótką trasę

Koszulka rowerowa to najważniejszy element stroju kolarskiego. Niezwykle istotne jest, aby była wykonana z materiału o dobrej oddychalności. Dzięki temu wilgoć z ciała zostanie odprowadzona. Odpowiedni materiał absorbując pot szybko wyschnie, a skóra pozostanie sucha podczas przejażdżki rowerowej. Jeśli planujesz intensywny wysiłek sięgaj po koszulkę rowerową z krótkim rękawem lub bezrękawnik, dzięki czemu zwiększysz wentylację i swobodę ruchów. Pamiętaj, że koszulka powinna mieć odpowiedni krój, tak aby nie ograniczać ruchów podczas jazdy. Panele siateczkowe lub wentylacyjne zwiększą przepływ powietrza, co ma duże znaczenie przy krótkich, intensywnych przejazdach.

Dopasowana koszulka na długą trasę rowerową

Koszulka na długą trasę rowerową przede wszystkim powinna być uszyta z oddychającego materiału, transportującego wilgoć z ciała na zewnątrz, tak aby zachować suchą skórą przez długi czas. Należy wybierać koszulki dla kolarzy uszyte z elastycznych materiałów, dopasowujących się do ciała. Niektóre koszulki posiadają specjalne panele poprawiające dynamikę i redukujące opór powietrza. Zwróć również uwagę na szwy – płaskie szwy zminimalizują ryzyko otarć i podrażnień podczas długiej jazdy. W zależności od warunków pogodowych należy wybierać koszulki z długim lub z krótkim rękawem.

Jak przygotować się na długą rowerową wycieczkę? 

Planując długą wycieczkę rowerową należy przede wszystkim zacząć od sprawdzenia sprzętu, nie można jednak zapomnieć o wyborze odpowiedniego stroju, adekwatnego do warunków atmosferycznych oraz planowanej trasy przejażdżki rowerowej. Odpowiedni strój kolarski powinien zapewnić komfort, ochronę oraz wentylację podczas jazdy. Zainwestuj w rękawiczki kolarskie, które ochronią dłonie przed otarciami, odpowiednie nakrycie głowy pod kask  oraz specjalne buty kolarskie, które zapewnią stabilność, wsparcie oraz efektywny transfer mocy podczas pedałowania.

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)