Świetna zabawa oraz możliwość poprawienia kondycji fizycznej sprawiają, że squash jest dosyć popularnym sportem. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym sportem, oto kilka wskazówek dla początkujących graczy.

Free photo active young people playing squash

Na czym polega gra w squasha? (Zasady)

Squash charakteryzuje się bardzo prostymi zasadami gry. Gra odbywa się na zamkniętym korcie za pomocą rakiety i gumowej piłki. Grę rozpoczyna serwowanie piłki, czyli uderzenie jej na przemian w dół i w na skos na przeciwną stronę kortu. Najprościej mówiąc gracz musi uderzać piłkę tak, aby rywal nie był w stanie jej odbić, a uderzenia wykonuje się na przemian. Ważne jest jednak, aby piłka jeden raz dotknęła ziemi. Jeżeli piłka się nie odbije, lub odbije się dwukrotnie osoba serwująca otrzymuje punkty.

Squash jako świetny sport w okresie zimowym

Zimowe aktywności sportowe są dosyć ograniczone, ze względu na niskie temperatury, opady oraz śliską nawierzchnię. Warto wtedy rozważyć sporty w zamkniętych pomieszczeniach – jednym z nich jest właśnie squash.

Podpowiadamy, dlaczego squash to świetna opcja na aktywność fizyczną w okresie zimowym. Po pierwsze w squasha gra się w zamkniętych pomieszczeniach. Po drugie gra to dosyć intensywny wysiłek fizyczny, który pozwala na bardzo intensywny trening kondycyjny i szybkie spalenie kalorii, dlatego to świetny sposób na zachowanie wysokiej aktywności podczas zimy. Po trzecie korty do gry w squasha są bardzo łatwo dostępne – zarezerwujesz je w klubach czy centrach sportowych.

Jak ubrać się na grę w squasha?

Przygotowując się do gry w squasha, pamiętaj o odpowiednim ubiorze. Przede wszystkim koszulka na squasha powinna być wygodna. Co to oznacza? Najlepsza koszulka do gry w squasha to taka, która jest wykonana z materiału oddychającego, który absorbuje pot i pozwala skórze oddychać. W tym przypadku nie sprawdzi się bawełna, która zatrzymuje wilgoć.  Koszulka dla drużyny squasha powinna również odzwierciedlać tożsamość drużyny za pomocą wzorów i kolorów. Legginsy lub spodenki powinny umożliwiać swobodne poruszanie się na korcie, a obuwie zapewniać przyczepność do podłoża i wsparcie dla stóp. Najważniejszy jest Twój komfort i wygoda, dlatego najważniejsze jest aby ubiór w żaden sposób nie ograniczał Twoich ruchów, a materiały, z których uszyte są ubrania, pozwalały skórze oddychać.

koszulka do gry w squasha
koszulka do gry w squasha

Od czego zacząć pierwsze treningi? 

Jeśli przed Tobą pierwszy trening squasha, przede wszystkim skoncentruj się na podstawowych i zasadach gry. Przed grą wykonaj rozgrzewkę, co pozwoli przygotować ciało do intensywnego wysiłku fizycznego. Zwróć uwagę na chwyt rakiety, czy jest on prawidłowy. Technika trzymania rakiety to kluczowa umiejętność. Naucz się podstawowych uderzeń: forehand, backhand oraz serwowania. Stopniowo będziesz nabierać pewność w grze. Oczywiście poświęć też czas na poznanie zasad gry i przeanalizuj je. Punktacja, gra na przemian, obszar gry – to pozwoli Ci wypracować odpowiednią taktykę, aby pokonać przeciwnika. Pierwsze treningi mogą Ci się wydawać trudne, ale nie zniechęcaj się ! Regularne treningi pozwolą Ci doskonalić umiejętności, a z czasem gra stanie się płynna i naturalna.

jak dbać o nadruk na koszulce

Koszulki z nadrukiem nadal cieszą się dużą popularnością i są chętnie noszone przez wiele osób. Dzięki różnym stylom, kolorom i motywom graficznym mogą być sposobem na wpisanie się w aktualne trendy, wyrażenie własnego ja czy pokazania hobby lub wartości.

Rodzaje nadruków na koszulkach

W sklepach znajdziesz koszulki z różnymi rodzajami nadruków. Oto kilka najbardziej popularnych:

  • Sitodruk na koszulkach to jedna z najpopularniejszych technik. Farba jest przenoszona przez sito na tkaninę i tak powstaje nadruk. Jest on bardzo odporny i trwały na ścieranie, ale wykonuje się go przy projektach które nie są skomplikowane.
  • Haft komputerowy – maszyna do haftowania podłączona do komputera tworzy wzory. Jest bardzo trwały i idealnie nadaje się do znakowania logo. Koszulki z haftem sprawiają wrażenie bardziej prestiżowych niż koszulki zadrukowywane
  • Nadruk wykonywany metodą sublimacji, czyli przenikanie w strukturę tkaniny atramentu, który pod wpływem ciśnienia i ciepła zamienił się w gaz. W ten sposób nadruk jest trwały i wysokiej jakości, a kolory pozostają intensywne mimo wielu prań. Taki rodzaj nadruku najczęściej spotkasz na koszulkach fullprint, czyli takich gdzie cała powierzchnia koszulki jest zadrukowana.

Jak prać koszulki z nadrukiem? 

Dzięki odpowiedniemu praniu, możesz dłużej zachować jakość nadruku na Twoich koszulkach. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia informacji zawartych na metce. Aby uniknąć uszkodzeń, zadbaj o odpowiednią temperaturę – nadruki lubią chłodniejsze temperatury, gorąca woda może zniszczyć nadruk. Nie zapomnij również, odwrócić koszulkę na wewnętrzna stronę, co pozwoli ochronić nadruk przed ścieraniem podczas prania. Wybierz delikatny program, nazywany najczęściej jako „pranie ręczne” albo „delikatne”, dzięki czemu niskie obroty nie zniszczą koszulki. Unikaj wybielaczy oraz suszenia w suszarce.

Prasowanie koszulek z nadrukiem

W razie gdyby konieczne było wyprasowanie koszulki z nadrukiem, staraj się to zrobić tak, aby ominąć obszar z nadrukiem. Koszulki fullprint zaleca się prasować na lewej stronie, od wewnątrz. Niektóre nadruki są wrażliwe na działanie temperatury i mogą ulec uszkodzeniu.

Jak zachować jakość nadruku na dłużej? 

Pewnie zastanawiasz się jak dbać o nadruk na koszulce, mamy na to kilka podpowiedzi. Aby jak najdłużej cieszyć się koszulką z własnym nadrukiem, przede wszystkim pierz koszulkę zgodnie z zaleceniami producenta, które są opisane symbolami na metce wewnętrznej. Poza tym, pamiętaj, aby nie używać silnych odplamiaczy i wybielaczy. Podczas prania unikaj tarcia – niezależnie czy pierzesz koszulkę ręcznie czy w pralce, odwróć ją na lewą stronę, aby ochronić nadruk Nie narażaj koszulki z nadrukiem na działanie wysokich temperatur – w suszarce czy podczas prasowania.

koszulki firmowe z logo

Odzież dla pracowników to dzisiaj nie tylko gadżet, który wręcza się pracownikom, ale inwestycja dla pracodawcy przynosząca określone efekty. W zależności od charakteru firmy oraz potrzeb pracowników, warto rozważyć wprowadzenie ubrań firmowych. Przede wszystkim odzież dla pracowników, ma spełniać swoją funkcję, dlatego warto zadbać o odpowiednie materiały oraz jakość nadruku. Należy pamiętać, że odzież reklamowa z nadrukiem powinna być wykonana z materiałów oddychających, aby osoby czuły się w nich wygodnie i komfortowo. Poza tym ubrania będą intensywnie użytkowane, więc warto zwrócić uwagę na jakość materiału i nadruku, aby po wielu praniach kolory nadal były intensywne.  Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odzieży firmowej w sklepie 123koszulki.pl masz do wyboru koszulki, bluzy klasyczne i rozpinane, bluzy typu softshell, czapki czy kominy.

Korzyści inwestycji w odzież firmową dla pracowników

Mówiąc o korzyściach jakie niesie za sobą odzież reklamowa z nadrukiem dla Twoich pracowników, na pierwszym miejscu należy wymienić jednolity, spójny wygląd. Dzięki temu firma jest postrzegana przez Klientów jako bardziej profesjonalna. Kolejną, nie mniej ważną korzyścią jest promocja firmy, budowanie jej wizerunku i pozycji na rynku. Wprowadzenie choćby koszulek firmowych może również pozytywnie wpłynąć na relacje w zespole, ich motywację i  zaangażowanie pracowników. Ponadto warto również wspomnieć, że w niektórych branżach ubrania firmowe gwarantują również bezpieczeństwo i widoczność, poprzez zastosowanie określonych oznaczeń i pozwalają w określonych sytuacjach zidentyfikować pracownika.

Profesjonalny wizerunek firmy

Jednolity ubiór pracowników to przede wszystkim spójny wygląd, co świadczy o profesjonalizmie  i buduje wiarygodność firmy wśród Klientów. Koszulki firmowe z własnym nadrukiem pozwalają nadrukować co tylko, ze chcesz, dzięki czemu mogą komunikować o wartościach Twojej firmy czy nawiązywać kolorystyką do logo Twojej firmy. Sprzedawcy obsługujący klientów w sklepie, kelnerzy w restauracji, pracownicy hotelowi czy kurierzy – w każdym z przypadków pracownicy mają kontakt z Klientem, są wizytówką Twojej firmy.

Sposób na promocję firmy

Dużym atutem zainwestowania w odzież firmową dla pracowników jest dodatkowa reklama. Ubiór Twoich pracowników to swego rodzaju nośnik reklamowy, a do tego mobilny. Pracownicy nosząc bluzy, kurtki czy czapki z logo Twojej firmy w miejscach publicznych, dzięki czemu docierają do szerokiego grona osób w różnych miejscach. Ponadto w ten sposób budują świadomość marki wśród potencjalnych klientów. Odpowiednio zaprojektowana odzież reklamowa może pomóc wykreować firmie określony wizerunek, odpowiednio wypozycjonować ją na rynku oraz pormować samą firmę oraz jej produkty i usługi.

koszulki z logo Twojej firmy

Wpływ na motywację i zaangażowanie pracowników

Odzież dla pracowników może skutecznie zwiększyć motywację i zaangażowanie wśród pracowników. W zależności od warunków, w jakich pracują Twoi pracownicy, ciepłe bluzy z logiem firmy czy lekkie, oddychające koszulki z logo Twojej firmy mogą zostać odebrane jako wyraz dbałości o pracowników. Ponadto dzięki ujednoliconemu ubiorowi  można budować poczucie wspólnoty i jedności w zespole.

Biorąc to wszystko pod uwagę, odzież firmowa dla pracowników może być doskonałą inwestycją dla Twojej firmy. Pamiętaj jednak, aby odzież nie tylko pasowała do wizerunku Twojej firmy, ale była wygodna i funkcjonalna, w kontekście miejsca i charakteru pracy.

Wybór idealnego prezentu świątecznego dla rodziny, to temat, który może spędzać sen z powiek. Wiek,
preferencje, zainteresowania każdego z członków rodziny mogą być różne, co jeszcze bardziej utrudnia
wybór. Podpowiadamy kilka sprawdzonych pomysłów, które z pewnością zostaną docenione przez
wszystkich obdarowanych.

Pomysł na prezent dla całej rodziny

Jednym z najbardziej uniwersalnych pomysłów jest zestaw koszulek z napisem dla całej rodziny.
Mnóstwo uśmiechu – gwarantowane! Wspólny motyw bożonarodzeniowy, nawiązanie do hobby całej
rodziny, czy zabawne hasło – wybierz motyw pasujący do rodziny. Jeśli nie znajdziesz spośród gotowych wzorów, możesz stworzyć spersonalizowany zestaw, z indywidualnym nadrukiem, który uczyni prezent
jeszcze bardziej wyjątkowym. To nie tylko urocza pamiątka na lata, ale także wspaniały sposób na
podkreślenie wspólnego ducha i więzi między nimi.

Zestaw koszulek dla rodziców i dzieci idealny na święta

Wybierając prezent świąteczny w postaci koszulek dla rodziców i dzieci, warto zastanowić się, jakie są te
osoby, co lubią robić, czym się interesują. Może humorystyczne nawiązanie do charakteru członków
rodziny, albo motyw z dinozaurem, który uwielbia dziecko? Warto do projektów dodać personalizację w
postaci imienia rodziców i dziecka, dzięki czemu zestaw stanie się jeszcze bardziej oryginalny. Koszulki
dla rodziców i dzieci w sklepie 123koszulki.pl wykonywane są z bawełny, która jest bezpieczna dla skóry
maluchów. Warto również wspomnieć, że rodzinne zestawy ubrań to świetna opcja na stylizację
świąteczną do sesji zdjęciowej. Koszulki z pasującym napisem występują w rozmiarówkach: damskiej,
męskiej i dziecięcej.

Nie tylko koszulki ( bluzy, piżamy) – również dla par

W ofercie sklepu 123koszulki.pl znajdziesz nie tylko ubrania dla rodziny, ale również odzież dla par –
koszulki, bluzy i piżamy. Koszulki dla zakochanych, bluzy oraz piżamy to romantyczny gest, który może
być niebanalnym sposobem na podkreślenie Waszej więzi i miłości. To prezent uniwersalny, a zarazem
uroczy. Personalizacja w postaci imion partnerów, czy daty, która ma specjalne znaczenie sprawi, że
prezent stanie się pamiątka na długie lata. W sklepie 123koszulki.pl znajdziesz motywy, które się
uzupełniają i tworzą spójny zestaw – cytat, symbole. Jeszcze bardziej wyjątkowym, ale i zabawnym
sposobem na podkreślenie związku może być stworzenie zestawu ubrań dla par z własnym nadrukiem.
Może się na nich znaleźć cytat, powiedzonko czy zdjęcia, które mają znaczenie tylko dla Was. W
123koszulki.pl nie musisz się martwić o projekt graficzny, zrobimy go za Ciebie, na postawie Twojej wizji i
Twoich wytycznych.

Każda dyscyplina sportu rządzi się swoimi trendami w ubiorze. Jednak to, co jest najważniejsze podczas
uprawiania aktywności fizycznej to przede wszystkim, to że ma być wygodnie. Podpowiadamy, jak ubrać
się do gry w siatkówkę, aby czerpać radość z gry.

Z czego składa się strój siatkarski?

Najczęściej na strój siatkarski, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, składa się koszulka na krótki rękaw
oraz krótkie spodenki do gry w siatkówkę, wykonane z materiałów oddychających. Zdarza się że gracze
ubierają bezrękawnik, lub w przypadku kobiet top – zwłaszcza latem, do gry w siatkówkę plażową, kiedy
temperatury są wysokie. Kobiety często krótkie spodenki wymieniają na modne legginsy. Istotne jest, aby
strój siatkarski był wykonany z materiałów oddychających i szybkoschnących. Poza tym, strój siatkarski
to również ochraniacze na nadgarstki i kolana oraz odpowiednie obuwie sportowe, zapewniające
maksymalny komfort podczas gry.

Jak wybrać najlepszą koszulkę do gry w siatkówkę?

Wybierając koszulkę do siatkówki należy wziąć pod uwagę kilka kwestii.
Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na materiał, z którego jest uszyta koszulka, Należy wybierać
koszulki do gry w siatkówkę uszyte z materiałów oddychających, szybkoschnących, które odprowadzają
wilgoć z ciała na zewnątrz. Dzięki temu materiał nie będzie przyklejał się do ciała, skóra pozostanie
sucha, zapewniony zostanie komfort i wygoda podczas wysiłku fizycznego. Ponadto ważne jest, aby
materiał był elastyczny, a fason lekko do ciała, czyli nie zbyt obcisły, ale dopasowany, zapewniał
swobodę ruchów.

Bezpieczeństwo podczas gry – ochraniacze na nadgarstki i kolana

Podczas gry w siatkówkę gracze są narażeni na ryzyko kontuzji nadgarstków i kolan, dlatego
rekomendowane jest stosowanie ochraniaczy. Takie zabezpieczenie nadgarstków ma zminimalizować
ryzyko skręcenia lub nadwyrężenia oraz zapewnić im stabilność. Natomiast ochraniacze na kolana mają
zapobiec kontuzjom, absorbując część siły podczas upadków i skoków. Wybór ochraniaczy powinien być
indywidualną kwestią.

Wygodne buty do gry w siatkówkę

Buty do gry w siatkówkę powinny być wygodne, czyli jakie? Po pierwsze, mają za zadanie zapewnić
wsparcie dla stopy i stabilność. Odpowiednie wsparcie śródstopia i pięty pozwoli zminimalizować ryzyko
kontuzji. Natomiast właściwa amortyzacja podeszwy środkowej zabsorbuje wstrząsy podczas
gwałtownych ruchów i skoków. Ponadto obuwie powinno być lekkie, a podeszwa przyczepna. Na rynku jest wiele modeli butów sportowych, które są dedykowane dla siatkarzy, gwarantując odpowiednie, wsparcie, stabilność i
amortyzację.

Dlaczego warto wybrać indywidualną koszulkę do siatkówki?

Koszulka dla fana siatkówki z indywidualnym nadrukiem to szansa na wyrażenie siebie, swojego
własnego stylu i osobowości, dzięki niepowtarzalnej grafice. W przypadku koszulek dla drużyny
siatkarskiej, własny nadruk to możliwość identyfikacji graczy, wzmocnienia wśród nich więzi i budowania
tożsamości zespołu. Noszenie koszulki z własnym nadrukiem zwiększa motywację i przynależność do
drużyny, co często przekład się na większą efektywność podczas gry na boisku. Koszulka do gry w
siatkówkę to także sposób na wyróżnienie drużyny lub klubu z tłumu podczas turniejów i meczy
siatkarskich oraz forma promocji.

123koszulki.pl | Techniki Druku

Nadruki na koszulkach odgrywają bardzo ważną rolę, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i
estetyki. Choć wydawałoby się, że nadruk odgrywa najmniejszą rolę, to jednak może znacząco wpływać
na wygodę, trwałość i wydajność koszulki. Wszystko w dużej mierze jest uzależnione od wyboru techniki
nadruku. Jak w każdej branży, tak i w technologiach nadruku wszystko się zmienia, udoskonala i
ewaluuje, dzięki czemu jest coraz większa różnorodność na rynku. Jakość, ilość, budżet, rodzaj tkaniny,
przeznaczenie odzieży, trwałość oraz poziom skomplikowania projektu graficznego – to wszystko należy
wziąć pod uwagę wybierając rodzaj nadruku.

Techniki nadruku na koszulkach

Istnieje kilka głównych technik nadruku na odzieży. Do najpopularniejszych należą: sitodruk, nadruk
cyfrowy, sublimacja, transfer termiczny oraz nadruk winylowy. Każda z tych metod nadruku niesie za
sobą inną jakość, trwałość, czas realizacji. Niektóre z metod znakowania są bardziej czasochłonne.
Znając charakterystykę każdej z technik, można odpowiednio dobrać technikę nadruku do przeznaczenia
odzieży.

Sitodruk

Sitodruk jest jedną z najstarszych technik nadruku i do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. Na
czym polega ta technika? Otóż farba jest przepuszczana przez sito, na którym są wyznaczone wzory.
Każdy kolor musi być oddzielnie przepuszczony przez sito. To sprawia, że przy bardziej
skomplikowanych wzorach jest to technika dosyć czasochłonna. Jest najczęściej stosowana przy dużej
ilości egzemplarzy do zadrukowania oraz przy prostych grafikach.

Druk cyfrowy

Druk cyfrowy DTG (direct to garment) to metoda znakowania odzieży z wykorzystaniem specjalnych
drukarek, które drukują wzór na tkaninie bezpośrednio z ekranu komputera. Dzięki temu każdy
egzemplarz można personalizować, a każdy egzemplarz jest precyzyjnie odwzorowany. Ta technika
najlepiej sprawdza się przy druku ubrań z indywidualnym nadrukiem z bardziej skomplikowanymi
wzorami, zamawianych w pojedynczych sztukach. Koszt produkcji jest niski, a czas realizacji szybki.

Termonadruk

Termonadruk, nazywany też termotransferem wykorzystuje drukarkę termotransferową, która roztapia
barwnik na taśmie termotransferowej przyklejając go do tkaniny. Prościej mówiąc, wzór jest przenoszony
na tkaninę poprzez ogrzewanie papieru transferowego. Jest to świetna metoda do znakowania odzieży w
warunkach domowych, jednakże niesie za sobą niższą jakość niż drukowanie profesjonalnymi
technikami.

Nadruk winylowy

Nadruk winylowy wykorzystuje folię flex oraz folię flock. Z jednokolorowej folii winylowej wycina się
określone wzory i kształty, a następnie naprasowuje się je na koszulkę. Ta metoda zapewnia dużą
trwałość, jednolitość kolorów na wszystkich egzemplarzach. Odzież z nadrukiem winylowym jest
wytrzymała i odporna na pranie, przez co cieszy się dużą popularnością wśród sportowców.

Sublimacja

Sublimacja polega na podgrzewaniu atramentu i przenoszenie go na tkaninę w formie gazu. Przenikanie
wzoru przez tkaninę zapewnią wyjątkową trwałość i wyrazistość nadruku. Kolory są intensywne, a nadruk
jest niewyczuwalny w dotyku, dzięki czemu zapewnia 100% wygody.

Haft komputerowy

Haft komputerowy wykonuje się przy wykorzystaniu maszyn hafciarskich, które są obsługiwane przez
komputer z wgranym programem hafciarskim. W maszynach znajduje się kilkadziesiąt igieł i kilkadziesiąt
nici, co pozwala na precyzyjne znakowanie. Uważa się, że jest to najbardziej szlachetna i bardzo trwała
metoda, jednak niesie za sobą pewne ograniczenia – stosowana jest głównie przy napisach, symbolach
czy logotypach.

Jaki rodzaj nadruku wybieramy dla naszych koszulek sportowych?

Nadruki na koszulkach sportowych muszą być przede wszystkim wytrzymałe i elastyczne, aby przetrwać
intensywną aktywność fizyczną oraz częste pranie. W naszej pracowni w przypadku koszulek
sportowych najczęściej stosujemy sitodruk lub druk sublimacyjny ze względu na funkcjonalność i
estetykę. Nadruk sublimacyjny jest niewyczuwalny w dotyku (atrament jest przenoszony bezpośrednio
na tkaninę), co zapewnia 100% wygody i w żaden sposób nie ogranicza ruchów, a tkanina nadal
pozostaje oddychająca. Ponadto sublimacja umożliwia druk fullprint, czyli na całej powierzchni koszulki,
co przy koszulkach sportowych jest popularne. Z kolei w sitodruku wykorzystuje się elastyczne farby,
dzięki czemu nadruk idealnie adaptuje się do ruchu ciała. Obie techniki są trwałe, jednakże ich
zastosowanie jest uzależnione przede wszystkim od projektu graficznego i możliwości personalizacji oraz
nakładu.

Czynnikiem, który znacząco wpływa na komfort i jakość noszenia ubrań to gramatura materiału odzieżowego. Na co dzień często nie przywiązujemy do tego wagi, skupiając się na wzorach, kolorach czy fasonach ubrań. A to duży błąd! To właśnie wybór gramatury ubrań przełoży się czy dany element garderoby,  spełni dobrze swoją funkcję i posłuży przez długi czas. Odpowiadamy czym jest i dlaczego odgrywa kluczową rolę.

Czym jest gramatura?

Najprościej mówiąc jest to waga materiału, który został użyty do produkcji odzieży w przeliczeniu na metr kwadratowy. Wysoka gramatura koszulek oznacza, że materiał jest gruby i trwały. Dla przykładu, codziennie koszulki i bluzki mają gramaturę w przedziale od 140 do 200 g/m², a ciepłe swetry około 300 g/m², dzięki czemu zapewniają dodatkową izolację.

Czy gramatura ma wpływ na jakość? 

Wpływ gramatury na jakość i ubrań jest ogromny. Gramatura, czyli masa tkaniny na metr kwadratowy, przekłada się na gęstość i wytrzymałość tkaniny, a co za tym idzie na jakość i trwałość naszej odzieży. Niska gramatura oznacza cienką tkaninę, niską jakość i trwałość.

Jak wybrać gramaturę ubrań w zależności od ich zastosowania?

Gramatura materiału odzieżowego ma duże znaczenie, zarówno w odzieży codziennej, jak i sportowej. Jak dobrać gramaturę koszulki ? Ubrania sportowe, które mają zapewnić komfort termiczny wymagają większej gramatury. Lekkie materiały, o gramaturze o niskich wartościach sprawdzą się idealnie w letnie, ciepłe dni. Po tkaniny o wysokich gramaturach należy sięgać szyjąc odzież na chłodne dni. Skąd wziąć informację na temat gramatury materiału? Najczęściej sklepy internetowe zamieszczają informację o gramaturach przy opisie tkanin, z których zostały uszyte ubrania. Wybór gramatury ubrań powinien być świadomy i odpowiadać Twoim potrzebom oraz przeznaczeniu danego elementu garderoby.

Najlepsza gramatura koszulek sportowych

Zastanawiasz się jaka jest najlepsza gramatura koszulek sportowych? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Są zwolennicy zarówno koszulek  sportowych o gramaturze ok. 130 g/m², jak i tych które mają 200 g/m².  Wszystko zależy od zastosowania i pory roku, w której będziesz użytkować odzież. Latem na trening biegowy lepiej sprawdzi się koszulka o niższej gramaturze, z kolei zimą do uprawiania sportów outdoorowych, kiedy będzie zależało ci na dobrej izolacji cieplnej polecamy koszulki o wyższej gramaturze. Przyjmuje się, że zimowa bielizna termoaktywna ma gramaturę około 200 g/m². Wybierając koszulki sportowe przede wszystkim kieruj się własnymi potrzebami.

Bieganie w chłodne dni może być nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale to także świetny sposób na utrzymanie dobrej formy przez cały rok. Podpowiadamy, jak czerpać radość z biegania w zimie,  na co zwrócić uwagę przygotowując się do treningu biegowego oraz jak komfortowo biegać zimą.

Czy powinniśmy trenować biegać w okresie zimowym? 

Bieganie w mrozie może nie tylko poprawić kondycję, ale również dostarczyć wielu niesamowitych doznać. Należy jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie i komforcie. Warto dostosować plan treningowy do okresu zimowego, biorąc pod uwagę:

  • porę dnia  – zimą szybciej robi się ciemno, bieganie po zmierzchu zwiększa ryzyko wypadków),
  • zmieniające się warunki atmosferyczne – musisz być przygotowany, że czasem może być konieczne odpuszczenie treningu z uwagi na silny wiatr, śnieg czy ulewny deszcz,
  • trasę – miejsca, w których biegałeś latem mogą nie nadawać się do biegania w mroźne dni, ze względu na śliską nawierzchnię,
  • odpowiednią odzież – ubieraj się  warstwowo, wybieraj odzież termiczną dedykowaną do uprawiania sportów na zewnątrz.

Długi, czy krótki rękaw? Jaka koszulka sprawdzi się lepiej

Jeśli zastanawiasz się jaka odzież do biegania zimą sprawdzi się najlepiej, postaw przede wszystkim na ubiór warstwowy.  Bazą powinna być koszulka do biegania z długim rękawem, następnie polar, a wierzchnia warstwa to kurtka chroniąca przed wiatrem i deszczem. Długi rękaw będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ materiał zapewni ramionom i przedramionom komfort termiczny – utrzyma ciepło i odprowadzi wilgoć z ciała.

Najlepszy materiał na koszulkę do biegania zimą

Biegając latem istotne jest, aby koszulki do biegania odprowadzały pot z ciała na zewnątrz, szybko schły, oraz były odporne na działanie promieni UV. Jaki powinien być materiał na koszulki do biegania zimą? Otóż, tak jak i latem, najlepszym rozwiązaniem są koszulki do biegania wykonane z materiałów oddychających. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad temperaturą ciała i odprowadzaniem wilgoci. W ten sposób unikniesz przegrzania, a jednocześnie zachowasz suchość co zapewni Ci pełen komfort podczas aktywności fizycznej.

Dodatkowe akcesoria do biegania zimą

Zimowy strój biegacza to również akcesoria. Asortyment sklepów sportowych jest bardzo szeroki. W naszym sklepie znajdziesz kominy i czapki do biegania, które zapewnią komfort cieplny głowy oraz szyi.  Dlaczego jest to tak istotne ? Otóż ciepło najszybciej oddajemy przez głowę, dłonie oraz stopy. Czapka do biegania ma za zadanie ochronić tę część ciała przed zimnem i stratami ciepła. Z kolei komin do biegania osłoni szyję, która, tak jak głowa, jest wrażliwa na chłód. Rękawiczki i skarpetki na biegi zimowe to totalne must have podczas treningu w mroźne dni. Wybierając akcesoria warto pamiętać, aby wybierać elementy kolorowe, odblaskowe, aby zwiększyć swoją widoczność po zmroku, który zimą zapada dosyć szybko.


Bieganie zimą może być sporym wyzwaniem, jednak odpowiednie przygotowanie, zwłaszcza pod względem odzieży może zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo. Wysokiej jakości ubrania sportowe zakupione w naszym sklepie pozwolą Ci cieszyć się bieganiem w każdej pogodzie.

Trenowałeś latem bieganie albo grałeś w piłkę nożną na pobliskim boisku na świeżym powietrzu? A może trenowałaś grę w tenisa na odkrytym korcie tenisowym? Nadejście jesieni i zimy nie musi oznaczać rezygnacji z aktywności fizycznej. Kiedy temperatura powietrza spada, a pogoda nie zachęca, wiele osób ma dylemat jak utrzymać dobrą formę. Treningi w hali sportowej w okresie zimowym mogą również zapewnić mnóstwo satysfakcji i radości oraz być sposobem na poprawę formy fizycznej zimą.

Piłka nożna na zadaszonym orliku lub w hali sportowej

Dla grających w piłkę nożną najlepszym rozwiązaniem będzie przeniesienie się do hali sportowej lub na zadaszony orlik. Treningi w obiektach sportowych podczas zimy niczym się praktycznie nie różnią od tych na świeżym powietrzu latem. Strój piłkarski, koszulki do piłki halowej, czy obuwie powinno zapewniać komfort podczas ćwiczeń w hali sportowej, ale to również możliwość wyrażenia własnego stylu.

Trening koszykówki na hali

Idealną propozycją na utrzymanie formy zimą są treningi koszykówki w  hali sportowej. Dzięki temu zawodnicy mają zapewnione idealne warunki, dzięki którym mogą doskonalić technikę, taktykę gry czy wydolność fizyczną i tym samym rozwijać swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Odpowiednie ubranie jest kluczowe, zarówno podczas treningu na zewnątrz, jak i w obiektach zamkniętych. Koszulki do koszykówki na hali powinny zapewniać graczowi 100% komfortu podczas gry. Świetnym sposobem jest zamówienie koszulek z nadrukami dla przeciwnych drużyn, dzięki którym gracze będą rozpoznawalni, co ułatwi grę.

Squash i tenis

Jeśli zastanawiasz się nad zimowymi aktywnościami ruchowymi, weź pod rozwagę squasha i tenisa. To popularne zimą dyscypliny, które nie tylko świetnie rozgrzewają w chłodne dni, ale również pozwalają zachować formę przez zimę- intensywne ćwiczenia poprawią kondycję fizyczną. Kiedy warunki nie sprzyjają grze na świeżym powietrzu, rozwiązaniem są zamknięte korty. Wiele ośrodków sportowych posiada kryte korty, które zapewniają idealne warunki do gry – temperaturę powietrza, zadaszenie. Warto zadbać o odpowiednią odzież – na krytych kortach świetnie sprawdzą się sportowe koszulki na squasha, uszyte z oddychających materiałów, które szybko odprowadzają pot na zewnątrz.

Co trenować przy kiepskiej pogodzie?

Szukasz pomysłu co trenować w miesiącach zimowych, aby zachować dobrą kondycję przez cały rok? Przychodzimy z podpowiedzią – oto sporty zimowe na kiepską pogodę! Przede wszystkim możesz zdecydować się na trening w warunkach domowych – joga, pilates czy ćwiczenia interwałowe to tylko kilka opcji. Możesz również wybrać trening fitness w klubie, w którym zyskasz dostęp do urządzeń lub zajęć sportowych w grupach. Miłośnikom spacerów polecamy nordic walking, ale pamiętaj, aby zadbać o odzież odpowiednią do warunków atmosferycznych. – ubieraj się warstwowo, wybieraj koszulki sportowe na zimę o właściwościach termoaktywnych.

Dlaczego aktywność fizyczna zimą jest ważna?

Niezwykle istotne jest, aby zachować dobrą formę, gdy za oknem mróz i śnieg. Jakie są korzyści zdrowotne aktywności fizycznej zimą? Przede wszystkim regularne uprawianie sportu wzmacnia układ odpornościowy.  Poprzez ćwiczenia poprawia się krążenie krwi, a organizm lepiej sobie radzi z walką z infekcjami. To również świetny, naturalny antydepresant! Jesień i zima to pory roku, kiedy ludzie łatwiej zapadają na depresję. Wszystko za sprawą słońca, które uwalnia w organizmie endorfiny, a którego o tych porach roku jest mniej. Zimowy fitness i rekreacja to sposób, aby wyzwolić endorfiny poprawiające nastrój. Ponadto aktywność fizyczna w obiektach zamkniętych  pozwoli Ci utrzymać zdrową sylwetkę i mieć kontrolę nad masą ciała. Zimą łatwiej jest o dodatkowe kilogramy, ponieważ mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu.

koszulki dla drużyn piłkarskich

Piłka nożna to popularny w Polsce sport. Wielu Polaków kocha oglądać mecze i emocjonować się grą piłkarską ulubionych drużyn piłkarskich. Małe dzieci chętnie biegają za piłką i marzą o karierze piłkarza. Największy uśmiech i radość pojawia się, gdy dziecko otrzymuje swój pierwszy strój piłkarski i może poczuć się jak swój idol. A po latach imienna koszulka do piłki nożnej będzie wspaniałą pamiątką z dziecięcych lat.


Co wyróżnia stroje piłkarskie dla dzieci ?


Mając na uwadze komfort oraz bezpieczeństwo dziecka warto wybrać profesjonalny strój piłkarski – koszulkę na krótki rękaw i krótkich spodenek sportowych. Czym powinien się charakteryzować? Stroje piłkarskie dla młodzików są wykonywane głównie z poliestru, który dedykowany jest do szycia odzieży sportowej. Tego typu materiał jest oddychający i szybkoschnący, co oznacza że szybko odprowadza wilgoć, czyli pot na zewnątrz. Dzięki temu skóra pozostaje sucha, a Ty nie musisz się obawiać, że dziecko się spoci i się przeziębi. Ponadto zestawy piłkarskie mają odpowiedni fason, tak aby nie ograniczać, a zapewnić pełną swobodę ruchów dziecka na boisku.


Bycie częścią zespołu – duma dla młodego człowieka

Koszulki dla drużyn piłkarskich to nie tylko komfort użytkowania i możliwość wyróżnienia swojej drużyny, ale także poczucie przynależności. Zespołowe koszulki na trening piłki nożnej pozwalają dzieciom poczuć, że są częścią jednego zespołu, że razem tworzą najlepszy team i powinni współpracować na boisku. To również nieodłączny element sportowej rywalizacji! Koszulki piłkarskie pozwalają na szybką identyfikację graczy na boisku.


Motywacja oraz zaangażowanie do gry w piłkę

Ponadto koszulka piłkarska z własnym imieniem to dla dzieci coś wyjątkowego, dzięki czemu
jest to świetny sposób na motywowanie go do wyjścia na trening. Żmudne, cotygodniowe
treningi w profesjonalnych strojach piłkarskich, z drużynowymi symbolami lub mottem
zwiększają zaangażowanie i motywują do dawania z siebie 100%. Nie ma nic piękniejszego niż
usłyszeć swoje imię i oklaski dobiegające z trybun! Grając na boisku w profesjonalnym zestawie
piłkarskim dzieci mogą się poczuć jak swoi idole z wielkich piłkarskich klubów.

Jednolity wygląd oraz personalizowane koszulki dla każdego gracza


Koszulki do piłki nożnej pozwalają na zbudowanie jednolitego wizerunku klubu czy drużyny.
Można na nich zamieścić logo klubu, nazwę drużyny czy spersonalizować o imię dziecka.
Imienna koszulka treningowa na piłkę nożną to dla dzieci coś wyjątkowego, co dodaje im chęci i
zwiększa zaangażowanie w trening.


Gdzie zamówić grupowe koszulki piłkarskie dla całej drużyny?


Jeśli zastanawiasz się gdzie zamówić personalizowane koszulki na trening piłki nożnej,
idealnym miejscem są sklepy internetowe. Drużynowe koszulki treningowe na piłkę nożną
znajdziesz znajdziesz w naszym sklepie 123koszulki.pl
. Wykonane z wysokiej jakości
poliestru, który zapewni komfort cieplny, z trwałym i odpornym nadrukiem, w intensywnych
kolorach posłużą Twojemu dziecku na długo, a kiedy dorośnie, będą świetną pamiątką. Możesz
skorzystać z gotowych projektów, które zostaną spersonalizowane o imienia dzieci czy nazwę
drużyny lub możesz zamówić projekt indywidualny, który będzie unikatowy dla Twojej drużyny.