People working out indoors together with dumbbells

Na czym polega crossfit?

Crossfit to intensywny program treningowy, który zbudowany jest z różnorodnych, funkcjonalnych ruchów, wykonywanych z dużą szybkością i o dużej intensywności. Jego celem jest rozwinięcie ogólnej wydolności, poprawa siły, wytrzymałości, gibkości, szybkości oraz koncentracji i równowagi. Crossfit to idealny pomysł na trening, zarówno dla osób początkujących w świecie sportu, jak i dla zaawansowanych sportowców.

Czego spodziewać się po treningu crossfit?

Zanim wybierzesz się na swój pierwszy trening crossfit, przygotuj się na bardzo intensywny wysiłek fizyczny i zmęczenie. Różnorodne ćwiczenia angażują wiele mięśni jednocześnie, więc ciało może być dosyć mocno wyczerpane po takim wysiłku. Jednakże, mimo zmęczenia, wielu osobom towarzyszy uczucie satysfakcji i spełnienia. W końcu crossfit to pokonywanie własnych granic podczas treningu. Crossfit dla początkujących może być świetnym wyborem, jeśli jeszcze nie próbowałeś tego sportu. Nie należy zapominać, aby treningi crossfit, ich częstotliwość i intensywność, dostosowywać do własnych możliwości i indywidualnych potrzeb.

Efekty treningu crossfit

Trening crossfit ma za zadanie nie tylko poprawić ogólną wydolność oddechową, ale również zwiększyć siłę, wytrzymałość, gibkość oraz szybkość. Regularne uprawianie crossfit zwiększa wytrzymałość. Z każdym kolejnym treningiem, jesteś w stanie wykonać większą ilość powtórzeń danego ćwiczeni, nawet przy zwiększonej intensywności treningu.

Poza tym crossfit to poprawa siły  – już po kilku treningach zobaczysz różnicę w sile mięśniowej. Regularne uprawianie crossfit to również widoczne zmiany w sylwetce oraz poprawa ogólnej kondycji fizycznej. Oprócz efektów w postaci ładnej sylwetki, crossfit przynosi również poprawę samopoczucia psychicznego, jednocześnie redukując poziom stresu. Intensywny wysiłek fizyczny pomaga zrelaksować się, dzięki endorfinom uwalnianym podczas uprawiania sportu. Poza tym mówi się, że crossfit pomaga rozwijać się nie tylko fizycznie, ale również mentalnie – to pokonywanie własnych słabości, nauka determinacji i dążenia do celu.

Zastanawiasz się jak się ubrać na crosffit?

Odpowiedni strój sportowy na crossfit może wyraźnie poprawić komfort i wydajność podczas treningu. O czym warto pamiętać, wybierając odzież na trening?

Po pierwsze sięgaj po oddychające materiały. Wybieraj ubrania wykonane z oddychających materiałów, które szybko transportują wilgoć z ciała na zewnątrz. Polietser czy elastan to świetny wybór – są oddychające, a do tego zapewnią pełną swobodę ruchów. Ważną kwestią jest odpowiedni krój. Zadbaj o to, aby koszulka na crossfit była idealnie dopasowana. Nie może być zbyt luźna, ani zbyt ciasna, bo utrudni wykonywanie ćwiczeń, ograniczy ruchy i spowoduje dyskomfort. Unikaj koszulek bawełnianych, które będą zatrzymywać wilgoć i spowodują uczucie dyskomfortu. Ważne, żeby ubrania były uszyte z elastycznych materiałów – pozwolą na wykonywanie różnorodnych ćwiczeń. Nie należy zapominać również o butach –odpowiednio dobrane, zapewnią stabilność i podporę dla stóp, podczas skoków, biegania, czy podnoszenia ciężarów. Warto również zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, takie jak rękawice czy opaski na nadgarstki, które ochronią dłonie i stawy podczas intensywnych ćwiczeń. Twój komfort i właściwe dopasowanie stroju są niezwykle istotne podczas treningów crossfit, dlatego warto wybierać ubrania wysokiej jakości , dedykowane dla tej aktywności fizycznej.

koszulka go hard or go home z imieniem
koszulka z własnym nadrukiem crossfit

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)