koszulka z własnym nadrukiem

W dobie setek wzorów, kolorów, projektów i marek ubraniowych nie ma już raczej sensu tworzenie własnych personalizowanych strojów – na przykład koszulek z własnym nadrukiem. Zdarza się jednak, że taka potrzeba się pojawia. Chcemy zrobić komuś prezent na urodziny, wybieramy się na imprezę a koszulka będzie częścią naszego stroju albo mamy własną drużynę sportową i chcemy by jej członkowie wyróżniali się na boisku czy tez na parkiecie. W takich właśnie sytuacjach najczęściej zadajemy sobie pytanie jak zrobić nadruk na koszulkę tanim kosztem i niewielkim wysiłkiem. Do wyboru mamy kilka sposobów – zarówno domowych jak i profesjonalnych. Na szczęście w każdym niemal przypadku nie jest to opcja, która pozbawi nasz domowy budżet ogromnych kwot, dzięki czemu mamy z czego wybierać!

Jak zrobić nadruk na koszulce – wersja domowa!

Niezależnie od tego czy potrzebujemy koszulkę z numerem na zajęcia piłkarskie dla naszego dziecka, poszukujemy sposobu na halloweenowy strój do przedszkola lub na imprezę ze znajomymi – nadruk na koszulce można zrobić w domu. Nie ogranicza nas tutaj praktycznie nic, bowiem możliwe jest stworzenie nawet naprawdę skomplikowanych wzorów za pomocą sprzętów, które mamy w domowym „arsenale”. Najczęściej potrzebna będzie zwykła drukarka atramentowa, papier termo transferowy oraz żelazko. Problemem może być papier, jednak najczęściej jego arkusze można dostać w sklepie artykułami biurowymi albo przez Internet a jego ceny nie wynoszą więcej niż kilkanaście złotych! Obrazek lub grafikę wystarczy potem zaprojektować w dowolnym programie graficznym oferującym możliwość wydruku. Należy jedynie pamiętać, że projektując napis warto odwrócić go do odbicia lustrzanego. Jak zrobić nadruki na koszulkach potem? Wystarczy wydrukować grafikę na papierze transferowym, następnie wyciąć ją z niewielkim marginesem. Następnie kładziemy grafikę na koszulce, na której chcemy stworzyć wzór, przykrywamy papierem do pieczenia i prasujemy gorącym żelazkiem przez ok. 180 sekund. Nadruk na koszulce będzie gotowy po ostygnięciu – wystarczy delikatnie oderwać papier do pieczenia i gotowe!

Jak zrobić nadruki na koszulki – wersja profesjonalna

W przypadku wersji profesjonalnej mamy do dyspozycji kilka metod różniących się od siebie, więc jak zrobić nadruk na koszulce w tej wersji? Technologii takiego druku jest kilka – począwszy od sitodruku, poprzez druk sublimacyjny oraz druk cyfrowy aż po znany z powyższa termo transfer. Każda z nich ma nieco inne wymagania dotyczące przygotowania danej grafiki, więc warto to brać pod uwagę! Metodę nadruku najczęściej dobiera się pod materiał odzieży oraz np.: ich rodzaj. Inaczej bowiem będziemy drukować napisy i wzory na zwykłych T-shirtach, a inaczej na polówkach czy też long-sleevach. Jest to niezwykle ważne, bowiem niektóre z metod wykluczają niektóre materiały jak chociażby bawełnę. Warto również określić kolor odzieży no i nakłady. Przy sitodruku opłaca się zamawiać bardzo dużo koszulek czy też spodenek, z kolei druk cyfrowy jest raczej polecany do indywidualnych zamówień pojedynczych sztuk odzieży! Jak zrobić nadruki na koszulki drukiem sublimacyjnym? To metoda sprawdzająca się przy odzieży sportowej. Nadruk jest wtopiony w struktury materiału, dzięki czemu odzież zachowuje swoje właściwości oddychające. Druk cyfrowy to metoda, która polega na wykonaniu nadruku bezpośrednio na materiale. Koszulka ląduje w drukarce, ta aplikuje na nią tusz. Sitodruk to technika, z którą niemal każdy miał kiedyś do czynienia, bowiem korzystają niego największe sieciówki – doskonale sprawdza się w masowej produkcji. Jak zrobić nadruk na koszulkę tą metodą? Grafika powstaje poprzez nałożenie specjalnych farb odzieżowych! Na rynku istnieje wiele drukarni specjalizujących się w znakowaniu ubrań – zgłaszając się do takiej profesjonalnej firmy z pewnością uzyskamy wiedzę i podpowiedzi w sprawie idealnego przygotowania odzieży do drukowania. Mało tego, wiele z nich oferuje również usługi zaprojektowania grafiki, dla tych, którzy nie wiedzą jak zrobić to dobrze!

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)