jak dbać o nadruk na koszulce

Koszulki z nadrukiem nadal cieszą się dużą popularnością i są chętnie noszone przez wiele osób. Dzięki różnym stylom, kolorom i motywom graficznym mogą być sposobem na wpisanie się w aktualne trendy, wyrażenie własnego ja czy pokazania hobby lub wartości.

Rodzaje nadruków na koszulkach

W sklepach znajdziesz koszulki z różnymi rodzajami nadruków. Oto kilka najbardziej popularnych:

  • Sitodruk na koszulkach to jedna z najpopularniejszych technik. Farba jest przenoszona przez sito na tkaninę i tak powstaje nadruk. Jest on bardzo odporny i trwały na ścieranie, ale wykonuje się go przy projektach które nie są skomplikowane.
  • Haft komputerowy – maszyna do haftowania podłączona do komputera tworzy wzory. Jest bardzo trwały i idealnie nadaje się do znakowania logo. Koszulki z haftem sprawiają wrażenie bardziej prestiżowych niż koszulki zadrukowywane
  • Nadruk wykonywany metodą sublimacji, czyli przenikanie w strukturę tkaniny atramentu, który pod wpływem ciśnienia i ciepła zamienił się w gaz. W ten sposób nadruk jest trwały i wysokiej jakości, a kolory pozostają intensywne mimo wielu prań. Taki rodzaj nadruku najczęściej spotkasz na koszulkach fullprint, czyli takich gdzie cała powierzchnia koszulki jest zadrukowana.

Jak prać koszulki z nadrukiem? 

Dzięki odpowiedniemu praniu, możesz dłużej zachować jakość nadruku na Twoich koszulkach. Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia informacji zawartych na metce. Aby uniknąć uszkodzeń, zadbaj o odpowiednią temperaturę – nadruki lubią chłodniejsze temperatury, gorąca woda może zniszczyć nadruk. Nie zapomnij również, odwrócić koszulkę na wewnętrzna stronę, co pozwoli ochronić nadruk przed ścieraniem podczas prania. Wybierz delikatny program, nazywany najczęściej jako „pranie ręczne” albo „delikatne”, dzięki czemu niskie obroty nie zniszczą koszulki. Unikaj wybielaczy oraz suszenia w suszarce.

Prasowanie koszulek z nadrukiem

W razie gdyby konieczne było wyprasowanie koszulki z nadrukiem, staraj się to zrobić tak, aby ominąć obszar z nadrukiem. Koszulki fullprint zaleca się prasować na lewej stronie, od wewnątrz. Niektóre nadruki są wrażliwe na działanie temperatury i mogą ulec uszkodzeniu.

Jak zachować jakość nadruku na dłużej? 

Pewnie zastanawiasz się jak dbać o nadruk na koszulce, mamy na to kilka podpowiedzi. Aby jak najdłużej cieszyć się koszulką z własnym nadrukiem, przede wszystkim pierz koszulkę zgodnie z zaleceniami producenta, które są opisane symbolami na metce wewnętrznej. Poza tym, pamiętaj, aby nie używać silnych odplamiaczy i wybielaczy. Podczas prania unikaj tarcia – niezależnie czy pierzesz koszulkę ręcznie czy w pralce, odwróć ją na lewą stronę, aby ochronić nadruk Nie narażaj koszulki z nadrukiem na działanie wysokich temperatur – w suszarce czy podczas prasowania.

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)