Uprawianie sportu w pełnym słońcu wymaga odpowiedniego przygotowania i ubioru. Jedną z najbardziej popularnych wakacyjnych aktywności jest siatkówka plażowa.

Siatkówka plażowa – popularna letnia aktywność

Siatkówka plażowa to odmiana siatkówki halowej, tak popularna, że rozgrywki odbywają się na całym świecie. Gra toczy się na plaży, najczęściej na piasku i zazwyczaj w pełnym słońcu. Jest to popularna aktywność rozgrywana na plażach na całym świecie, zarówno rekreacyjnie, jak i wśród profesjonalnych graczy na międzynarodowych rozgrywkach. Jest to dosyć dynamiczna gra, która od graczy wymaga bardzo dobrej kondycji fizycznej, zręczności oraz doskonałej współpracy z pozostałymi kolegami z drużyny.

Sport w pełnym słońcu – na co musimy uważać 

Gra w siatkówkę plażową to świetny sposób na dobrą zabawę, wakacyjną aktywność fizyczną oraz spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Należy jednak pamiętać, że jest to sport w pełnym słońcu i nie można zapominać o kilku kwestiach.

Przede wszystkim należy regularnie sięgać po wodę, aby uniknąć odwodnienia, a na skórę zastosować krem z filtrem, aby zapobiec poparzeniom słonecznym. Warto również ubrać okulary przeciwsłoneczne oraz czapkę, aby ochronić oczy oraz głowę przed promieniami słońca. Należy również uważać na porę dnia – graj w siatkówkę plażową poza godzinami największego nasłonecznienia, aby nie doszło do przegrzania lub udaru słonecznego. Ważny jest również odpowiedni ubiór do gry w siatkówkę plażową.

Odpowiedni ubiór na grę w siatkówkę plażową

Jeśli zastanawiasz się, jak ubrać się na siatkówkę plażową, oto kilka podpowiedzi. Najistotniejsza podczas uprawiania sportu jest wygoda. Wybierz krótkie spodenki i koszulkę do gry w siatkówkę, które będą uszyte z oddychających materiałów. Dzięki temu skóra będzie mogła swobodnie oddychać i pozostanie sucha.  Zwróć również uwagę, aby odzież była wykonana z materiałów odpornych na promieniowanie UV, dzięki czemu koszulka na siatkówkę nie wyblaknie, a kolory długo pozostaną intensywne. Koszulki sportowe na siatkówkę powinny być wykonane z elastycznego materiału, a krój nie powinien krępować ruchów. Jeśli wraz z przyjaciółmi jesteście zgraną drużyną, fajnym rozwiązaniem może być zamówienie dedykowanych koszulek dla drużyn siatkarskich z Waszymi imionami.

Aby uzyskać lepszą przyczepność do podłoża z piasku, załóż obuwie plażowe. Ważne jest również, aby chronić oczy i głowę, dlatego niezbędna będzie czapka z daszkiem oraz okulary przeciwsłoneczne.

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)