Bieganie w chłodne dni może być nie tylko wspaniałym doświadczeniem, ale to także świetny sposób na utrzymanie dobrej formy przez cały rok. Podpowiadamy, jak czerpać radość z biegania w zimie,  na co zwrócić uwagę przygotowując się do treningu biegowego oraz jak komfortowo biegać zimą.

Czy powinniśmy trenować biegać w okresie zimowym? 

Bieganie w mrozie może nie tylko poprawić kondycję, ale również dostarczyć wielu niesamowitych doznać. Należy jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie i komforcie. Warto dostosować plan treningowy do okresu zimowego, biorąc pod uwagę:

  • porę dnia  – zimą szybciej robi się ciemno, bieganie po zmierzchu zwiększa ryzyko wypadków),
  • zmieniające się warunki atmosferyczne – musisz być przygotowany, że czasem może być konieczne odpuszczenie treningu z uwagi na silny wiatr, śnieg czy ulewny deszcz,
  • trasę – miejsca, w których biegałeś latem mogą nie nadawać się do biegania w mroźne dni, ze względu na śliską nawierzchnię,
  • odpowiednią odzież – ubieraj się  warstwowo, wybieraj odzież termiczną dedykowaną do uprawiania sportów na zewnątrz.

Długi, czy krótki rękaw? Jaka koszulka sprawdzi się lepiej

Jeśli zastanawiasz się jaka odzież do biegania zimą sprawdzi się najlepiej, postaw przede wszystkim na ubiór warstwowy.  Bazą powinna być koszulka do biegania z długim rękawem, następnie polar, a wierzchnia warstwa to kurtka chroniąca przed wiatrem i deszczem. Długi rękaw będzie lepszym rozwiązaniem, ponieważ materiał zapewni ramionom i przedramionom komfort termiczny – utrzyma ciepło i odprowadzi wilgoć z ciała.

Najlepszy materiał na koszulkę do biegania zimą

Biegając latem istotne jest, aby koszulki do biegania odprowadzały pot z ciała na zewnątrz, szybko schły, oraz były odporne na działanie promieni UV. Jaki powinien być materiał na koszulki do biegania zimą? Otóż, tak jak i latem, najlepszym rozwiązaniem są koszulki do biegania wykonane z materiałów oddychających. Dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad temperaturą ciała i odprowadzaniem wilgoci. W ten sposób unikniesz przegrzania, a jednocześnie zachowasz suchość co zapewni Ci pełen komfort podczas aktywności fizycznej.

Dodatkowe akcesoria do biegania zimą

Zimowy strój biegacza to również akcesoria. Asortyment sklepów sportowych jest bardzo szeroki. W naszym sklepie znajdziesz kominy i czapki do biegania, które zapewnią komfort cieplny głowy oraz szyi.  Dlaczego jest to tak istotne ? Otóż ciepło najszybciej oddajemy przez głowę, dłonie oraz stopy. Czapka do biegania ma za zadanie ochronić tę część ciała przed zimnem i stratami ciepła. Z kolei komin do biegania osłoni szyję, która, tak jak głowa, jest wrażliwa na chłód. Rękawiczki i skarpetki na biegi zimowe to totalne must have podczas treningu w mroźne dni. Wybierając akcesoria warto pamiętać, aby wybierać elementy kolorowe, odblaskowe, aby zwiększyć swoją widoczność po zmroku, który zimą zapada dosyć szybko.


Bieganie zimą może być sporym wyzwaniem, jednak odpowiednie przygotowanie, zwłaszcza pod względem odzieży może zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo. Wysokiej jakości ubrania sportowe zakupione w naszym sklepie pozwolą Ci cieszyć się bieganiem w każdej pogodzie.

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)