Planując zimowe wyjście w góry należy pamiętać przede wszystkim o odpowiednim ubiorze. Najprościej mówiąc, należy wybierać strój w góry, który zapewni ciepło i ochroni przed warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr, śnieg czy mróz, a jednocześnie da poczucie komfortu i wygody podczas aktywności fizycznej. Poniżej kilka podpowiedzi, na co zwrócić uwagę oraz o czym pamiętać wybierając ubiór na wycieczkę górską zimą.

Skier talking on mobile phone

Jak ubrać się w góry zimą?

Wbrew pozorom odpowiednie ubranie powinno odgrywać kluczową rolę podczas przygotowań do zimowej, górskiej wyprawy. Warto zdecydować się na odzież dedykowaną do uprawiania sportów zimowych, ze względu na właściwości termiczne, oddychalność i szybkie odprowadzanie wilgoci. Komfort termiczny i wygoda to podstawa udanej wyprawy. Jeśli będzie Ci zimno, odzież będzie kiepsko odprowadzać pot na zewnątrz i stanie się wilgotna, a krój ubrań będzie niewygodny, możesz być pewien, że nie zajdziesz daleko. Kurtka i spodnie nie będą miały większego znaczenia, jeśli nie zadbasz o odpowiednią odzież termiczną. To baza każdego stroju, która ma bezpośredni kontakt z Twoim ciałem.

Ubieranie warstwowe

Niezwykle istotne jest, aby zastosować warstwowy system ubioru. Najpierw jest warstwa bazowa- czyli ta która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Warto postawić na odzież termiczną, która zapewni odpowiedni komfort cieplny i szybko odprowadzi wilgoć ze skóry na zewnątrz. Najlepszy wybór to koszulka sportowa z długim rękawem, która nie będzie w żaden sposób ograniczać ruchów. Koszulki trekkingowe, dedykowane na wyjścia w góry najczęściej wykonywane są z materiałów takich jak poliester lub wełna merino. Są to materiały o właściwościach oddychających, szybko odprowadzających wilgoć z ciała,  zapewniające właściwy komfort cieplny. Następna warstwa to warstwa izolacyjna, którą najczęściej stanowi ciepła bluza polarowa, która zatrzyma ciepło ciała. Trzecia warstwa to warstwa zewnętrzna, czyli spodnie i kurtka, które mają ochronić przed śniegiem oraz wiatrem. W tym przypadku należy wybierać odzież wodoodporną, wiatroszczelną i oddychającą.

Akcesoria

Przygotowując się do wyjścia w góry, nie zapominaj o niezbędnych akcesoriach. Rękawiczki to obowiązkowy element Twojej garderoby. Warto wybrać model nie tylko ciepły, ale również wiatroszczelny, wodoodporny. Czapka ma za zadanie nie tylko ochronić przed zimnem uszy i głowę, ale również odprowadzić wilgoć z ciała. Obuwie, powinno być dostosowane do panujących warunków atmosferycznych i terenowych.

Koszulka trekkingowa – jaką wybrać?

Podstawowym elementem ubioru na wyjście w góry jest koszulka trekkingowa. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonana. Ważne, aby był oddychający i skutecznie odprowadzał wilgoć, tym samym szybko schnąc. Wysiłek fizyczny, jakim jest chodzenie zimą po górach będzie powodował pocenie się, dlatego ważne jest, aby koszulka w góry szybko transportowała wilgoć z ciała na zewnątrz i szybko schła, tym samym zapewniając komfort cieplny użytkownika. W 123koszulki.pl znajdziesz szeroki wybór koszulek trekkingowych w różnych wzorach, uszytych z wysokiej jakości, lekkiego, oddychającego poliestru. Inwestycja w dobrą koszulkę górską to inwestycja w Twój komfort i zdrowie!

koszulka w góry z imieniem
koszulki sportowe górskie

About 123koszulki

Zajmujemy się produkcją koszulek sportowych z personalizacją, indywidualnie i dla całych drużyn. Wykonaliśmy dla Was już kilkaset projektów koszulek z własnym nadrukiem. Jeśli chcesz stworzyć z tekstyliów coś zupełnie nowego, wykorzystamy moce szycia oraz druku i zrobimy wspólnie coś unikalnego :)